LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Biletat në koncertin e Adele, një “çmenduri”/ Çmimi marramendës që duhet të paguajnë

28 Korrik 2022, 13:06, Lifestyle CNA
Biletat në koncertin e Adele, një “çmenduri”/
Këngëtarja, Adele

Adele së fundmi publikoi një listë me datat e koncerteve në 2022-shin në Londër, që do të jenë shfaqjet e saj të para në Angli që nga viti 2017.

Ajo do të performojë në festivalin "BST Hyde Park" së bashku me artistë të tjerë si Elton John, Duran Duran dhe Prl Jam.

Por ishte pikërisht çmimi "i kripur" i biletave ai fakt që zhgënjeu fansat e saj. Një biletë për në koncertin e Adele do të kushtojë plot 40.000 dollarë.

Reagimet e tyre ishin të shumta dhe nga më të ndryshmet.

"Nëse doni të ndiheni të varfër, shkoni dhe blini një biletë për këtë koncert. Adele, zemër, të dua, por nuk mund ta përballoj këtë biletë”, tha një fanse.

Kam kaluar pesë ditë në Greqi për më pak para sesa kushtojnë këto bileta”, shtoi një tjetër.

Matthew Rados, drejtori i asociuar i kompanisë, tha se rritja e çmimeve të biletave mund t’i atribuohet pjesërisht shtyrjes së shfaqjes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga