LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I dedikoi këngë Xhensilës/ Artisti shqiptar zbulon mesazhin e Besit

26 Korrik 2022, 10:45, Lifestyle CNA

I dedikoi këngë Xhensilës/ Artisti shqiptar zbulon mesazhin e

Blerando është një nga artistët e rinj të skenës shqiptare. Ai ka lançuar disa këngë, por e fundit është pëlqyer pa fund.

I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, Blerando ka treguar se kënga me titull “Xhensila” i dedikohet këngëtares Xhensila Myrtezaj.

Madje, ai ka zbuluar se Bes Kallaku i ka shkruar pasi ka parë klipin dhe e ka marrë me sportivitet.

I dedikoi këngë Xhensilës/ Artisti shqiptar zbulon mesazhin e

“Për Xhensila Myrtezajin e kam këngën. Është pak provokuese. Besi më ka reaguar në 'Instagram', më ka dërguar disa ‘smile’. Xhensila nuk ka reaguar ende. E zgjodha si emër për marketing. Kjo këngë ka pasur shumë sukses”, tha Blerando.

Më tej, ai u shpreh se ndonëse i lindur dhe i rritur në Gjermani, tekstet e këngëve kur i shkruan i vijnë në shqip.

“Kur kam filluar këngën e parë, më ka ardhur më lehtë për ta shkruar në shqip se ka të bëjë me ndjenjat. Ende nuk e kam gjetur veten për të shkruar në gjermanisht, megjithatë kënga e re që do të publikohet ka një rresht gjermanisht”, shtoi Blerando.

Lajmet e fundit nga