LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Serbët i vranë babain kur ishte 4 vjeçe/ Këngëtarja vendos të plotësojë ëndrrën e tij

27 Korrik 2022, 10:43, Lifestyle CNA
Serbët i vranë babain kur ishte 4 vjeçe/ Këngëtarja
Foto ilustruese

Kaltrina Osmanaj është një ndër këngëtaret e reja që po korr sukses në tregun muzikor.

E njohur si Kaltri, ajo ka një histori shumë të dhimbshme të jetës, të cilën e ka ndarë në një lidhje me "Skype" për “ABC e Mëngjesit”.

Kaltrina ka treguar se serbët i kanë vrarë babain muzikant kur ishte 4 vjeç dhe tani do ta çojë ëndrrën e tij deri në fund.

Serbët i vranë babain kur ishte 4 vjeçe/ Këngëtarja
Kaltrina Osmanaj

“Unë jam shumë e lumtur që sot e kam rastin dhe mundësinë me vazhdu ëndrrën e babit tim. Ai ka qenë një pasionant shumë i madh ndaj muzikës. Unë do të isha shumë e lumtur nëse do të arrija ta bëja krenar atë një ditë. Unë e dua muzikën, por babai është edhe një arsye më shumë që mos ta lë muzikën në gjysmë. Edhe kur dua ta lë nuk mundem. Ndodh shpesh se nuk është e lehtë, ke të bësh me shumë njerëz, situata të ndryshme, por prapë se prapë e gjej rrugën”, rrëfeu ajo.

Më tej, Kaltrina foli edhe për këngën e saj më të re me titull “U djega”, për të cilën ka bashkëpunuar me Bardhin.

“Jam shumë e kënaqur nuk e kam besuar që do të dalë kaq mirë. Bashkëpunëtorët e mi janë profesionista”, tha artistja.

Lajmet e fundit nga