LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

4 situatat kur duhet ta dëgjosh patjetër instinktin

16 Shtator 2022, 10:30, Lifestyle CNA

Ka disa ndjesi që për të mirën tonë, nuk duhet t’i injorojmë, pasi na çelin dyert për mundësi të reja, apo na shtyjnë të zbulojmë më shumë rreth njerëzve që na rrethojnë.

Entuziazmi përpara një mundësie të re

Entuziazmi është një mënyrë komunikimi, përmes së cilës, intuita ta thotë që ky shans po rezonon me shpirtin dhe dëshirat e tua. Në këtë moment, mos lejo logjikën të të sabotojë, apo të nisë të mendojë më thellë se duhet.

Ndjenja e rrezikut

Kur ndien se po nervozohesh apo mendon se diçka thjesht të jep siguri, mos e injoro si emocion.

Tërheqja ndaj dikujt

Ligji i universit thotë se çdo tërheqje ndodh për një arsye, shpeshherë hyjnore.

Ndjenja se nuk je mirë

Trupi yt e di shumë mirë kur nuk është në formën e përsosur. Mos harro: trupi yt është mjaftueshëm inteligjent sa ta identifikojë problemin dhe të të njoftojë se ka ardhur momenti të bësh diçka./CNA.al

Lajmet e fundit nga