LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lindi me vaginë dhe testikuj/ Vajza australiane shokon: Më dhemb kur...

27 Nëntor 2022, 15:49, Kuriozitete CNA
Lindi me vaginë dhe testikuj/ Vajza australiane shokon: Më dhemb
Blume

Një grua e quajtur Blume, e cila jeton në Melburn, Australi, mendoi se kishte lindur biologjikisht femër. Por kur shkoi te mjeku në moshën 16-vjeçare, mësoi se kishte lindur me një kombinim të karakteristikave biologjike mashkullore dhe femërore. 

Duke folur në podcastin "I Have News for You" për "News Au", Blume tregon se lindi me vaginë dhe testikuj në trupin e saj. Duke u shprehur se jeta e saj me seksin është kthyer në një përvojë të dhimbshme, Blume foli hapur për eksperiencat e saj për ata që kishin të njëjtën situatë si ai.

Krijimi i vetëdijes

Blume synon të rrisë ndërgjegjësimin për gjendjen e rrallë dhe flet për proceset që duhen kaluar për ta bërë seksualitetin pa dhimbje për ata që nuk zgjedhin të bëjnë një operacion si ai.

Duke thënë se ka lindur me një vaginë krejtësisht të paformuar, Blume tha: “Nuk kam bërë asnjë operacion. Kështu që mund të kisha hequr testikujt e mi, por vendosa t'i mbaj ato. 

Ata nuk më shqetësojnë vërtet. Unë kisha një vaginë të formuar jo të plotë dhe mjeku im rekomandoi që të bëja një operacion për veten time duke përdorur një proces të quajtur zgjerim. Mund ta përshkruaj dilatimin si proces i përpjekjes për të krijuar një vaginë. 

Ishte e nevojshme që unë të kisha një përvojë të duhur seksuale.

 “Është një proces i pakëndshëm, por në fund, unë kam qenë në gjendje të përjetoj marrëdhënie seksuale me më pak dhimbje,” tha ajo.


Duke u shprehur se procesi i dilatimit ishte i dhimbshëm për të, Blume tha:

“Tani mund të kem një marrëdhënie si një grua heteroseksuale. Unë jam krenare për veten time. Jam rehat dhe e lumtur. Unë absolutisht refuzoj të bëj një operacion. Unë e dua veten ashtu siç jam”, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga