LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO- Lundron deri në 300 metra nën ujë, kjo është nëndetësja superluksoze

23 Nëntor 2022, 17:25, Kuriozitete CNA

FOTO- Lundron deri në 300 metra nën ujë, kjo është

Kur bëhet fjalë për udhëtime futuristike, kjo nëndetëse ultraluksoze duhet të jetë një mënyrë për të eksploruar thellësitë.

E aftë për të transportuar tre pasagjerë në çdo kohë, anija 'Super Sub' mund të zhytet 300 m nën ujë me shpejtësi deri në 11mph.

Kjo është më e shpejtë se shpejtësia më e lartë e lundrimit të një delfini.

Nëndetësja elektrike në formë plumbi u drejtohet ekoturistëve që duan të argëtohen nën det me breshkat, peshkaqenë dhe kafshë të tjera detare.

Dizajni i saj është zbuluar nga U-Boat Worx - një kompani holandeze e cila krenohet se nëndetësja ka të njëjtën dinamikë efikase të rrjedhës si një makinë elektrike./ CNA.al

FOTO- Lundron deri në 300 metra nën ujë, kjo është

FOTO- Lundron deri në 300 metra nën ujë, kjo është

FOTO- Lundron deri në 300 metra nën ujë, kjo është

FOTO- Lundron deri në 300 metra nën ujë, kjo është

 

Lajmet e fundit nga