LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarri shkrumbon tokat në Dushkarak të Vlorës/ Digjet një banesë

8 Gusht 2022, 16:31, Kronika CNA
Zjarri shkrumbon tokat në Dushkarak të Vlorës/ Digjet një
Foto ilustruese

Ka dalë jashtë kontrollit zjarri në Dushkarat të Vlorës.

Si pasojë e flakëve ka pasur dëme të mëdha në toka, të mbjella dhe pemëtari.

Banorët janë në “luftë” me flakët, pasi në vendngjarje nuk ka asnjë shërbim zjarrfikës.

Prej flakëve rrezikojnë disa banesa, ndërsa një tjetër, e pabanuar u shkrumbua nga zjarri./CNA.al

Lajmet e fundit nga