LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shkrumbohet autobusi i linjës së Durrës-Portoromano

7 Gusht 2022, 16:44, Kronika CNA

Shkrumbohet autobusi i linjës së Durrës-Portoromano

Një autobus i linjës Durrës-Portoromano ka marrë flakë në ecje dhe është shkrumbuar totalisht.

Sipas asaj që raportohet në media, nuk ka të lënduar nga ky incident, përveç dëmeve materiale.

Zjarrëfikëset kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

"Rreth orës 16:10, në lagjen “Nr. 15”, Durrës, një autobuz i linjës Durrës-Porto Romano, dyshohet se si pasojë e një shkëndije elektrike në motorr, ka marrë flakë në lëvizje e sipër.

Nga zjarri i rënë në autobuz, nuk ka ansjë person të lënduar .

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit", njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga