LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po shkëmbenin drogë në mes të detit/ Tre skafistëve u dështon plani, kapen mbi 900 kg marijuanë

8 Gusht 2022, 12:37, Kronika CNA

Po shkëmbenin drogë në mes të detit/ Tre skafistëve u

Tre skafistë po shkëmbenin drogë në mes të detit, por u ka dështuar plani nga ndërhyrja e forcave të Policisë.

Mbi 900 kg marijuanë janë sekuestruar në Vlorë, nga një operacion i përbashkët mes Guardia di Finanza dhe Policisë së Vlorës.

Operacioni mësohet se është zhvilluar një ditë më parë në vendin e quajtur Gjiri i Arushës.

Skafistët e kanë ngarkuar drogën në një velierë, që po i priste në det, por në momentin e shkëmbimit ka ndërhyrë Guardia di Finanza dhe Policia e Vlorës, duke i arrestuar.

Lajmet e fundit nga