LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përgjaken rrugët/ Aksident me disa të plagosur, mes tyre një fëmijë

8 Gusht 2022, 11:03, Kronika CNA

Përgjaken rrugët/ Aksident me disa të plagosur, mes tyre

Një aksident i rëndë raportohet se ka ndodhur në aksin Lezhë-Shkodër.

Sipas të dhënave të para, në afërsi të Kallmetit, një automjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur 4 persona.

Në aksident është përfshirë një fuoristradë “Mitsubishi”dhe një “Audi A6”.

Dy automjetet janë bërë “copash” si pasojë e forcës së përplasjes.

Mësohet se “Audi” me targa të Kosovës ka kryer një parakalim të gabuar duke u përplasur me makinën tjetër, që vinte në drejtim të Lezhës.

Në gjendje kritike raportohet se ndodhen një fëmijë, një burrë dhe dy gra.

Të plagosurit janë dërguar në spitalin e Lezhës./CNA.al

Lajmet e fundit nga