LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dy vatra të reja zjarri në Krujë/ Zjarrfikëset, në luftë me flakët

7 Gusht 2022, 17:55, Kronika CNA
Dy vatra të reja zjarri në Krujë/ Zjarrfikëset, në
Foto ilustruese

Dy vatra të tjera zjarri janë aktivizuar në rrethin e Krujës.

Njëra në fshatin Halil dhe tjetra në kodrat e fshatit Arrameras, ku flakët po përpijnë çfarë t’u dalë përpara të favorizuar edhe nga era.

Për shuarjen e flakëve janë angazhuar dy zjarrfikëset e Krujës, të ndihmuara nga një e Kamzës dhe një nga Tirana./CNA.al

Lajmet e fundit nga