LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarri vijon të djeg ullishtet në Elbasan/ Ende asnjë ndërhyrje nga shteti

7 Gusht 2022, 21:30, Kronika CNA
Zjarri vijon të djeg ullishtet në Elbasan/ Ende asnjë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka reaguar sërish për situatën e zjarreve në vend.

Teksa ka publikuar dhe një video nga Elbasani, ai shkruan se mijëra ullinj vijojnë të digjen pa mëshirë, ndërsa nuk ka asnjë ndërhyrje nga shteti.

Reagimi i plotë:

Qindra, mos mijëra rrënjë ullinj, të kurorës së gjelbërt të Elbasanit, një pasuri e tërë kombëtare, me vlera të shumëfishta, vazhdon të digjen pa mëshirë, megjithë alarmet e ngritura kudo.

Asnjë ndërhyrje, asnjë masë.

Zoti pastë mëshirë e sjelltë pak shi!

Qeveria po zbaton moton:

“Me zjarrin e qeverinë mos luaj”./CNA.al

Lajmet e fundit nga