LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

U përleshën me gardianët/ Zbardhen detajet, si nisi sherri në burgun e Peqinit

4 Gusht 2022, 21:28, Kronika CNA
U përleshën me gardianët/ Zbardhen detajet, si nisi sherri
Foto ilustruese

Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me revoltën e të burgosurve në burgun e Peqinit, ngjarje e ndodhur pasditën e sotme.

Burime bëjnë me dije se tre të burgosurit, Kastriot Likja, Arlind Daja dhe Kreshnik Ibraliu kanë pasur një konflikt verbal mes tyre, konflikt i cili agravoi deri në konflikt fizik.

Dy gardianë kanë ndërhyrë me qëllim ndarjen e tyre, por situata ka agravuar, ku të burgosurit kanë goditur e dhunuar edhe gardianët.

Menjëherë kanë ndërhyrë efektivë të tjerë të burgjeve duke vënë situatën në kontroll, ndërsa për tre të burgosurit përveçse u vendosën në izolim, ndaj tyre u ngrit edhe akuza penale.

Më konkretisht ata akuzohen për rebelim të të dënuarve dhe kundërshtim i punonjësve që kryen detyrë shtetërore.

Tre personat janë arrestuar dhe izoluar në burgun e Peqinit për dhunë në familje dhe vjedhje./CNA.al

Lajmet e fundit nga