LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U ekzekutua me armë zjarri/ Foto nga vendi i krimit në Kavajë

21 Maj 2023, 19:09, Kronika CNA

U ekzekutua me armë zjarri/ Foto nga vendi i krimit në

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të diel në Kavajë në një lokal ku ka humbur jetën shtetasi A.G.

Policia ka njoftuar se dyshohet se vrasja ka ndodhur për motive hakmarrjeje.

Autori i vrasjes nuk është identifikuar ende nga blutë.

CNA ka siguruar foto nga vendi i krimit ku mbeti i vrarë shtetasi A.G.

"Më datë 21.05.2023, rreth orës 18.30, në lagjen Nr. 1, në Kavajë, në një lokal, një person ende i paidentifikuar ka vrarë me armë zjarri pistoletë shtetasin A. G.

Shërbimet e Policisë pas marrjes së njoftimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, kanë rrethuar zonën, kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe vijon veprimet hetimore për sekuestrimin e provave me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Paraprakisht nga të dhënat e grumbulluara dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive hakmarrje", shkruhet në njoftimin e policisë./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga