LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qarkullonte me thikë dhe dokumente të huaja të falsifikuara/ Vihet në pranga 19-vjeçari

20 Maj 2023, 14:13, Kronika CNA
Qarkullonte me thikë dhe dokumente të huaja të falsifikuara/
Foto ilustruese

Një person është vënë në pranga ditën e sotme në qytetin e Bilishtit.

Bëhet fjalë për të riun me iniciale Th. Th., 19 vjeç, banues në Bilisht, Devoll.

Shërbimet e Policisë, i kanë bërë me shenjë për të ndaluar një automjeti, me të cilin 19-vjeçari, po lëvizte si pasagjer.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar shtetasit Th. Th., iu gjet një armë e ftohtë (thikë) dhe disa dokumente të huaja të dyshuara të falsifikuara, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga