LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zhdukja misterioze e dy të fortëve të Sarandës/ Gazetari “zbërthen” skemën e rrëmbimit

20 Maj 2023, 22:46, Kronika CNA

Zhdukja misterioze e dy të fortëve të Sarandës/ Gazetari

Gazetari, Ferdinant Dervishi, ka zbërthyer skemën e rrëmbimit dhe ekzekutimit të Fatmir Krasniqit dhe Leonard Theodhorit, dy të zhdukurit prej kohësh në qytetin e Sarandës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Dervishi tha se personat mund të jenë rrëmbyer nga vrasës me pagesë.

Pasi Krasniqi dhe Theodhori janë rrëmbyer, Dervishi zbuloi se autorët i kanë dorëzuar në zonën e Xarës personave të interesuar.

“Unë po them që kjo skemë duhet të ketë qenë kështu, me sa kemi të dhëna. Janë përdorur vrasës me pagesë, ose rrëmbyes me pagesë, të cilët do të bënin vetëm pjesën e parë të punës që do t’i merrnin nga Saranda dhe t’i çonin në afërsi të Xarës në një ambient të pa banuar, në një depo apo magazinë. Aty mund t’u jenë dorëzuar personave të tjerë. U janë dorëzuar ndoshta aty personave që i donin. Se sa kanë mbetur aty gjallë këtë nuk e dimë. Kohë kanë pasur boll t’i marrin dhe t’i transportojnë në zona të tjera. Vetëm për shpirtrat e familjarëve nuk duhet të ndërpriten kërkimet nga polica”, tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga