LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident i rëndë në aksin Shkodër-Lezhë/ Plagosen tre të reja, mes tyre një ukrainase

20 Maj 2023, 19:03, Kronika CNA

Aksident i rëndë në aksin Shkodër-Lezhë/ Plagosen tre

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Shkodër - Lezhë, në fshatin Melgushë, Vau i Dejës.

Automjeti tip Porsche, me drejtuese shtetasen R.P, 20 vjeçe, ka dalë nga rruga.

Si pasojë është dëmtuar drejtuesja e automjetit shtetasja R.P, dhe  shtetasja D. N., 20 vjeçe,  të dyja banuese në Mali i Jushit, Vau i Dejes, si dhe shtetasja  I. K., 18 vjeçe, banuese në Ukrainë, të cilat janë transportuar për në spital për ndihmë mjeksore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e rrethanave të aksidentit./CNA.al

Lajmet e fundit nga