Turisti bie në greminë në Malin e Çikës/ Shokët kërkojnë ndihmë

28 Qershor 2022, 11:39, Kronika CNA

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës/ Shokët

Një turist ka rënë në greminë në Malin e Çikës në Vlorë.

Mësohet se shokët e grupit kanë kërkuar ndihmë për shpëtimin e tij.

"Më datë 28.06.2022, rreth orës 11:20, në sallën operative të DVP Vlorë, është marrë njoftim se disa punonjës të Ujësjellësit në Bashkinë Himarë, ndodhen në malin e Çikës dhe se njëri prej tyre, shtetasi A. A., rreth 55 vjeç, është rrëzuar aksidentalisht dhe për pasojë është dëmtuar. Në vendngjarje janë nisur shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë dhe shërbimet e emergjencës, për të bërë të mundur transportin e shtetasin e dëmtuar, në spital."-njofton policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga