LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Konflikt për pronat/ Parandalohet krimi në Skrapar

2 Korrik 2022, 10:53, Kronika CNA
Konflikt për pronat/ Parandalohet krimi në Skrapar
Foto ilustruese

Policia ka mundur të parandalojë një krim në Skrapar, ku shkak është bërë një konflikt për pronat.

Shtetasi me inicialet A. H. po konfliktohej me shtetasin Q. Sh., për motive pronësie dhe gjatë konfliktit, shtetasi A. H. kishte kishte tentuar ta vriste me armë zjarri shtetasin Q. Sh. Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Skrapar kanë arritur në vendin e ngjarjes dhe kanë parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të këtij konflikti.

“Parandalohet nga Policia, përshkallëzimi i mëtejshëm i një konflikti për motive pronësie. Qëlloi me armë zjarri në drejtim të bashkëfshatarit të tij, arrestohet në flagrancë autori i dyshuar.

Ditën e djeshme është marrë njoftim se në fshatin Leshnjë, Skrapar, shtetasi A. H. po konfliktohej me shtetasin Q. Sh., për motive pronësie dhe gjatë konfliktit, shtetasi A. H. kishte kishte tentuar ta vriste me armë zjarri shtetasin Q. Sh.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Skrapar kanë arritur në vendin e ngjarjes dhe kanë parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të këtij konflikti.

Në përfundim të veprimeve procedurale, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Skrapar arrestuan në flagrancë shtetasin A. H., banues në Leshnjë, Skrapar, për veprat penale 'Vrasja me dashje', mbetur në tentativë dhe 'Armëmbajtja pa leje'", njofton policia./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga