LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krimi mjedisor/ Gërryenin dhe merrnin inerte në Lumin Vjosa, arrestohen 2 persona

2 Korrik 2022, 10:42, Kronika CNA
Krimi mjedisor/ Gërryenin dhe merrnin inerte në Lumin Vjosa,
Foto ilustruese

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, gjatë kontrolleve të vazhdueshme përgjatë shtratit të lumit Vjosa, falë dhe informacioneve të marra nga qytetarët, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar "Vjosa e pastër 3", gjatë të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

D. T., 62 vjeç, banues në Frakull, Fier.

S. M., 47 vjeç, banues në Cakran, Fier.

Këta shtetas janë kapur në flagrancë nga shërbimet e Policisë, në fshatin Kafaraj, në shtratin e lumit Vjosa, duke gërryer dhe duke marrë inerte me disa mjete. Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar një kamion vetëshkarkues, një zetor me rimorkio dhe një miniekskavator, që shërbenin për marrjen e inerteve, në shtratin e këtij lumi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga