LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zbardhen detaje nga plagosja në Fan të Mirditës/ Autorët me motor qëlluan drejt ‘shënjestrës’

2 Korrik 2022, 09:02, Kronika CNA
Zbardhen detaje nga plagosja në Fan të Mirditës/ Autorët me
Foto ilustruese

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga plagosja me armë zjarri në Fan të Mirditës, pranë një pike karburanti.

Sipas asaj që raportohet në media, autorët që kanë plagosur Martin Prengën, 51 vjeç, kanë qenë me motor dhe sapo i janë afruar ‘shënjestrës’ e kanë qëlluar.

Ngjarja ka ndodhur jashtë ambienteve të një lokali. Në momentin e ngjarjes në lokal kanë qenë dy oficerë policie, të cilët kanë dalë nga lokali dhe kanë nxjerrë armët duke trembur autorët, të cilët janë larguar me shpejtësi.

Martin Prenga dhe dy autorët, njëri prej të cilëve është identifikuar si Florjan Gjoka ishin banorë në të njëjtin fshat dhe kishin pasur konflikte mes tyre./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga