LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Plagosje me armë zjarri në Fan të Mirditës/ 51-vjeçari Martin Prenga në gjendje të rëndë

1 Korrik 2022, 22:13, Kronika CNA
Plagosje me armë zjarri në Fan të Mirditës/
Foto ilustruese

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në autostradën Milot-Morinë. I plagosur ka mbetur 51-vjeçari Martin Prenga, ndërsa rrethanat janë të paqarta. Sipas raportimeve Prenga ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në Spitalit Rajonal të Rrëshenit. 

Ngjarja ka ndodhur pranë një pike karburanti pas një konflikti çasti në zonë e Fanit në Mirditë në segmentin rrugor Rrëshen-Kukës. Të shtënat janë dëgjuar pas një konflikti të çastit mes Prengës dhe dy shtetasve të tjerë, të cilët janë shpallur në kërkim dhe punohet intensivisht për kapjen e tyre, por për shkak të hetimit, nuk bëhen me dije të dhëna të tjera për identitetet e tyre.

Vazhdojnë veprimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorëve. /CNA.al

  

Lajmet e fundit nga