LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Makina me persona të rrezikshëm s’i ndalon patrullës/ Alarmohet policia e Elbasanit

30 Qershor 2022, 21:28, Kronika CNA
Makina me persona të rrezikshëm s’i ndalon patrullës/
Foto ilustruese

Një makinë që nuk i ka ndaluar grupit të efektivëve që po patrullonin në Elbasan ka vënë në alarm policinë.

Mësohet se bëhet fjalë një automjet me targa B680AB, brenda të cilit dyshohet se ka persona me rrezikshmëri të lartë.

Fillimisht mjetit i është bërë me shenjë nga një patrullë policie që të ndalojë në hyrje të qytetit të Librazhdit, por makina nuk ka ndaluar dhe ka filluar lëvizjen në drejtim të qytetit të Elbasanit.

Menjëherë forcat e policisë së Librazhdit kanë njoftuar Drejtorinë e Policisë së Elbasanit, e cila ka angazhuar menjëherë dy patrulla policie të cilat i kanë kërkuar sërish mjetit që të ndalojë, por është përsëritur e njëjta situatë, pasi makina nuk ka ndaluar.

Menjëherë janë angazhuar të gjitha forcat operacionale të Elbasanit, por pavarësisht angazhimit maksimal nuk ka qenë i mundur ndalimi dhe kapja e personave që udhëtojmë me këtë automjet./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga