LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Policia aksion masiv në Shkodër/ 150 të shoqëruar për mashtrimet në call center

30 Qershor 2022, 17:29, Kronika CNA
Policia aksion masiv në Shkodër/ 150 të shoqëruar për
Foto ilustruese

Një operacion i madh policor është duke u zhvilluar në qytetin e Shkodrës kundër mashtrimit në call- center, kryesisht ndaj të huajve.

Mwsohet se deri tani janë shoqëruar 150 persona si përgjegjës për mashtrimet me “Forex”.

Janë gjetur bazat ku zhvillohej puna dhe janë sekuestruar pajisjet e përdorura me qëllim mashtrimin e shtetasve të huaj.

Më tej priten edhe disa arrestime./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga