Sherr me grushte mes të rinjve në një pishinë në Tiranë/ Policia nis hetimet: Ishin në gjendje të dehur

1 Korrik 2022, 17:43, Kronika CNA
Sherr me grushte mes të rinjve në një pishinë në
Foto ilustruese

Disa të rinj janë përfshirë në një sherr me grushte në një pishinë në një kompleks në Tiranë që ndodhet në zonën e Farkës.

Policia ka vënë nën hetim 3 të rinj, për të cilët thotë se ishin në gjendje të dehur dhe janë goditur me grushte mes tyre.

Sipas polcisë janë proceduar penalisht në gjendje të lirë shtetasit: - D. D., 28 vjeç, E. H., 35 vjeç, dhe K. Xh., 35 vjeç, të tre banues në Tiranë, për veprën penale "Dëmtime të tjera me dashje".

Njoftimi i Policisë

Tiranë

Në lidhje me një video të postuar në portale, në të cilën shfaqen disa persona që konfliktohen fizikisht me njëri-tjetrin, ju informojmë se:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Farkë kanë referuar materialet në Prokurori dhe ka nisur procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit:

- D. D., 28 vjeç, E. H., 35 vjeç, dhe K. Xh., 35 vjeç, të tre banues në Tiranë, për veprën penale "Dëmtime të tjera me dashje".

Këta shtetas, pas një konflikti për motive të dobëta, duke qenë në gjendje të dehur, kanë goditur njëri-tjetrin me grushte.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në konflikt.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga