LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përplasen dy automjete në aksin Durrës-Kavajë/ Dy të plagosur nisen me urgjencë drejt spitalit

1 Korrik 2022, 21:21, Kronika CNA
Përplasen dy automjete në aksin Durrës-Kavajë/ Dy të
Foto nga vendngjarja

Një tjetër aksident është regjistruar pak minuta më parë në aksin Durrës-Kavajë.

Ngjarja ka ndodhur pranë vendit të quajtur Zifti, rreth 3 km nga Shkëmbi i Kavajës.

Nga informacionet paraprake mësohet se shkak i aksidentit është bërë parakalimi i gabuar i automjetit tip ‘Benz’, i cili është përplasur me një ‘Ford’ dhe për pasojë kanë mbetur të lënduar drejtuesit e të dyja automjeteve.

Në vendngjarje ka mbërritur ambulanca, e cila u ka ardhur në ndihmë menjëherë të aksidentuarve.

Grupi hetimor është në vendngjarje dhe po heton për shkaqet e këtij aksidenti./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga