LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përgjaken sërish rrugët/ Makina kthehet përmbys në aksin Levan-Tepelenë, tre të plagosur

1 Korrik 2022, 20:06, Kronika CNA
Përgjaken sërish rrugët/ Makina kthehet përmbys në
Foto vendngjarje

Një tjetër aksident është regjistruar pasditen e sotme në rrugët e vendit.

Mësohet se në aksin Levan-Tepelenë një mjeti tip 'Hyundai' me targë AA898UP është kthyer përmbys. 

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Buzëmadh ku drejtuesi 63-vjeçar duke drejtuar mjetin e tij ka dalë nga rruga dhe për pasojë janë plagosur 3 persona. 

Drejtuesi i mjetit dhe dy pasagjerët 60 dhe 56 vjeçe ndodhen në spital në kujdesin e mjekëve.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./E.T-CNA.al

Përgjaken sërish rrugët/ Makina kthehet përmbys në
Foto vendngjarje

Lajmet e fundit nga