LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Deputetët sherr në Kuvend, i kthehen njëri-tjetrit me shishe e filxhana

27 Qershor 2022, 20:25, Kosova & Bota CNA
Video/ Deputetët sherr në Kuvend, i kthehen njëri-tjetrit me
Sherr në Kuvendin e Maqedonisë

Një incident ka ndodhur në Kuvendin e Maqedonisë ku deputetët janë përplasur me njëri-tjetrin për agjendën e Komisionit për Çështje Europiane (KÇE).

Në video shihet se ka pasur përplasje verbale në mes Arbër Ademi nga BDI dhe deputetit të OBRM-PDUM-së Antonio Milloshosit.

Gjatë tentativës së deputetëve të opozitës për të ndërprerë seancën, pas një debati të ashpër, Arbër Ademi ka hedhur sende në drejtim të deputetëve të grumbulluar rreth tij.

Kjo shihet në videon, të cilën e ka shpërndarë në "Facebook" deputeti i OBRM-PDUKM-së Mile Levkov./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga