LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kaos në Ukrainë/ Sulmohet me raketë një qendër tregtarë, dhjetëra të vdekur

27 Qershor 2022, 18:29, Kosova & Bota CNA
Kaos në Ukrainë/ Sulmohet me raketë një qendër
Foto nga sulmi ne qendren tregtare, Ukraine

Dhjetëra njerëz dyshohet se kanë vdekur pasi një raketë ruse shpërtheu në një qendër tregtare në Ukrainë, ku mendohet se kanë qenë brenda më shumë se 1000 civilë.

Kjo është mizoria më fundit e presidentit Putin, e cila është dënuar si një "krim kundër njerëzimit". Sipas raportimeve është e frikshme ajo çfarë ka ndodhur duke shkaktuar një numër të madh viktimash civile, në një sulm.

Raketa goditi qendrën tregtare në qytetin Kremenchuk, duke lënë shumë civilë ende të bllokuar brenda.

Videot tmerruese tregojnë të gjithë qendrën tregtare Amstor në flakë ndërsa zjarrfikësit luftojnë me ferrin.

Në pamje tregohen njerëz që presin jashtë dhe nuk dinë çfarë të bëjnë dhe të tjerë që ikin të tmerruar.

Presidenti Zelensky është shprehur se kishte të paktën 1000 njerëz brenda në kohën e sulmit./CNA.al

Kaos në Ukrainë/ Sulmohet me raketë një qendër

Kaos në Ukrainë/ Sulmohet me raketë një qendër

Kaos në Ukrainë/ Sulmohet me raketë një qendër

Kaos në Ukrainë/ Sulmohet me raketë një qendër

 

Kaos në Ukrainë/ Sulmohet me raketë një qendër

Lajmet e fundit nga