LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Veliaj: Sulmi kriminal në Kosovë, barbari e pashoqe

24 Shtator 2023, 13:29, Kosova & Bota CNA

Veliaj: Sulmi kriminal në Kosovë, barbari e pashoqe

Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ka reaguar për situatën e rëndë në Kosovë.

Veliaj thotë se sulmi i organizuar kriminal ndaj forcave të policisë së Kosovës është një barbari e pashoqe për Europën e 2023-shit.

Sipas tij Unioni i Bashkive dënon me forcë këto akte terrori.

“Sulmi i organizuar kriminal ndaj forcave të policisë së Kosovës është një barbari e pashoqe për Europën e 2023! Unioni i Bashkive dënon me forcë këto akte terrori si dhe i shpreh ngushellimet më të ndjera familjes së heroit Afrim Bunjaku dhe shërim të shpejtë dy kolegëve të tij!”, shkruan Veliaj në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga