LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi ndaj policisë/ Ministri Hasani: Momente të vështira, Shqipëria krah Kosovës

24 Shtator 2023, 11:51, Kosova & Bota CNA

 

Sulmi ndaj policisë/ Ministri Hasani: Momente të vështira,
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani

 

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani, ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur ditën e sotme në Kosovë.

Hasani thotë se Shqipëria është në krah të Kosovës në këto momente të vështira që kërkojnë gjakftohtësi, në bashkëpunim të ngushtë me aleatët e partnerët.

Ai dënon me ashpërsi sulmin me armë ndaj Policisë dhe shtetit të Kosovës.

“Dënojmë me ashpërsi sulmin me armë ndaj Policisë dhe shtetit të Kosovës. Ngushëllimet tona për familjen e oficerit të Policisë që humbi jetën në krye të detyrës dhe shërim të shpejtë efektivit të plagosur. Akti i sotëm kriminal është kërcënim për sigurinë e stabilitetin e rajonit tonë dhe autorët duhet të përballen sa më parë me drejtësinë. Shqipëria është në krah të Kosovës në këto momente të vështira që kërkojnë gjakftohtësi, në bashkëpunim të ngushtë me aleatët e partnerët.”, shkruan Hasani në rrjetet sociale./ CNA

Sulmi ndaj policisë/ Ministri Hasani: Momente të vështira,
Polici i vrarë në Kosovë, Afrim Bunjaku

Lajmet e fundit nga