LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Droni ukrainas godet ndërtesën administrative në rajonin Kursk të Rusisë

24 Shtator 2023, 10:15, Kosova & Bota CNA

Video/ Droni ukrainas godet ndërtesën administrative në rajonin

Një dron ukrainas ka goditur një ndërtesë administrative në rajonin Kursk të Rusisë, tha guvernatori rajonal Roman Starovoit në "Telegram" – në ditën e qytetit të Kurskut.

Starovoit raportoi se çatia e ndërtesës ishte dëmtuar lehtë dhe ai nuk përmendi viktima.

Sulmi vjen pasi zyrtarët e qytetit anuluan festimet e Ditës së Qytetit për shkak të shqetësimeve mbi afërsinë e qytetit me kufirin ukrainas.

Lajmet e fundit nga