LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi ndaj policisë së Kosovës/ Ngrihet gjendja e gatishmërisë në institucionet shëndetësore

24 Shtator 2023, 10:30, Kosova & Bota CNA

Sulmi ndaj policisë së Kosovës/ Ngrihet gjendja e

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK), ka ngritur gjendjen e gatishmërisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe spitalet e përgjithshme.

Kjo lëvizje emergjente vjen si pasojë e sulmit ndaj policisë së Kosovës në orët e para të mëngjesit të sotëm në Leposaviq.

Nga ky sulm mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku, ndërsa edhe dy efektivë të tjerë janë plagosur dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Krerët e shtetit të Kosovës e kanë drejtuar gishtin nga Beogradi për sulmin./ CNA

 

Lajmet e fundit nga