LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Brenda rutinës së çuditshme të Putinit

24 Shtator 2023, 11:10, Kosova & Bota CNA

Brenda rutinës së çuditshme të Putinit

Rutina e çuditshme e "mëngjesit" e presidentit rus është zbuluar.

Sipas një autori, emri i së cilit nuk bëhet publik nga "The Mirror", Vladimir Putin, thuhet se kërkon një mëngjes të pazakontë si për sa i përket ushqimit dhe për aktivitetet që zhvillon.

Raportohet se ai refuzon të merret me biznes përpara se të bëjë not, një praktikë e përditshme për të.

Asistentët politikë të liderit kanë pohuar se ai bën deri në dy orë stërvitje noti për t'u përgatitur mendërisht për ditën.

Ndërsa shumë liderë botërorë zgjohen herët, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për Putinin, për të cilin thuhet se nuk zgjohet deri në mesditë. 

Presidenti i izoluar, i cili vitin e kaluar urdhëroi pushtimin e Ukrainës, konsumon gjizë ose omëletë.

Brenda rutinës së çuditshme të Putinit

Putin thuhet se i kryen punët e tij në letër, në një dosje të kuqe për shkak të frikës së sulmeve kibernetike dhe i kryen telefonatat e tij me telefonat e kohës së Luftës Sovjetike.

Më pas, ai e kthen vëmendjen te lajmet e ditës dhe thuhet se kënaqet duke lexuar një rubrikë specifike për veten të shkruar nga Andrey Kolesnikov në të përditshmen ruse, "Kommersant"./ CNA

Lajmet e fundit nga