LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kurti nxjerr fotot/ Bën thirrje që të armatosurit të dorëzohen

24 Shtator 2023, 12:30, Kosova & Bota CNA

Kurti nxjerr fotot/ Bën thirrje që të armatosurit të

Kryeministri Albin Kurti ka nxjerrë fotot nga vendi i ngjarjes së sulmit të ndodhur ditën e sotme në Kosovë.

Ai thotë se bëhet fjalë për një formacion policor a ushtarak.

Kurti nxjerr fotot/ Bën thirrje që të armatosurit të

Në fotot e bëra publike Kurti tregon dhe një person që mban një armë krahu, njerëz të armatosur rëndë me pajisje ushtarake që janë rrotull Manastirit.

Kurti nxjerr fotot/ Bën thirrje që të armatosurit të

“Nuk bëhet fjalë as për civilë të armatosur, as qytetarë të zakonshëm. Bëhet fjalë për një formacion policor a ushtarak. Të gjitha fotot do t’i përcjellim pas konferencës. Automjetet janë pa targa dhe janë automjete që nuk i posedojnë serbët lokalë, as civilët tanë. Një person që mban një armë krahu, njerëz të armatosur rëndë me pajisje ushtarake që janë rrotull Manastirit.”/ CNA

Sipas Kurtit ata kanë shkuar në Kosovë që të luftojnë.

"Ata kanë ardhur të luftojnë në Kosovë. U bëj thirrje të dorëzohen, kemi vendosur një perimetër. Kosova është vend demokratik, cenime të tilla të kushtetutshmërisë janë të patolerueshme."

Kurti nxjerr fotot/ Bën thirrje që të armatosurit të

"Përsëris edhe një herë thirrjen time ndaj këtyre, mbi 30 personave, që të dorëzohen", tha Kurti.

Lajmet e fundit nga