LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Sulmet po vazhdojnë”/ Kurti jep detaje për grupin kriminal: Janë 30 persona të armatosur

24 Shtator 2023, 12:27, Aktualitet CNA

“Sulmet po vazhdojnë”/ Kurti jep detaje për grupin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë me dije se sulmet vijojnë në Kosovë, ku një grup prej 30 personash të armatosur po sulmojnë ende Policinë e Kosovës.

Jemi të gatshëm për t'iu përgjigjur kriminelëve. Në këtë rrugëtim jemi bashkë. Ftoj të gjithë qytetarët të ruajnë qetësinë dhe të tregojnë maturinë duke lejuar institucionet të vendosin ligjin dhe të sjellin sigurinë për të gjithë ne.

Sulmet mbi policinë janë duke vazhduar. Janë së paku 30 persona të armatosur, profesionistë ushtarakë apo policë, i ftoj të dorëzohen tek organet e sigurisë”, ka thënë Kurti./ CNA

Lajmet e fundit nga