LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr i madh/ Ministria e Brendshme bën thirrje të shmanget autostrada Tiranë-Durrës-Tiranë

23 Shtator 2023, 22:36, Aktualitet CNA

Zjarr i madh/ Ministria e Brendshme bën thirrje të shmanget autostrada

Një zjarr i madh ka përfshirë një fabrikë në Maminas në orët e vona të kësaj të shtune 23 shtator 2023. 

Flakët janë përhapur me shpejtësi. Në vendngjarje janë dëgjuar dhe shpërthime.

Ministria e Brendshme ka bërë thirrje të shmanget autostrada Tiranë-Durrës-Tiranë për shkak zjarrit, pasi dhe rruga është bllokuar.

Në vendngjarje ndodhen forca të shumta policie dhe zjarrëfikëset./ CNA

Lajmet e fundit nga