LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vunë zjarrin në fshatrat Kallarat dhe Qeparo/ Procedohen penalisht 2 persona

23 Shtator 2023, 19:16, Aktualitet CNA

Vunë zjarrin në fshatrat Kallarat dhe Qeparo/ Procedohen penalisht 2

Dy persona janë proceduar penalisht pasi akuzohen për 2 raste të zjarrvënieve në fshatrat Kallarat dhe Qeparo.

Nisi procedimi penal për shtetasit:

Ç. Xh., banues në Himarë, pasi duke pastruar tokën, ka ndezur zjarr për djegien e disa barishteve, në fshatin Kallarat, dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe me shkurre;

S. J., banuese në Himarë, pasi ka ndezur zjarr për të djegur mbeturina, në fshatin Qeparo, dhe si pasojë e përhapjes së flakëve janë djegur disa pemë ulliri, në pronësi të saj.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./ CNA

 

Lajmet e fundit nga