LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Begaj në takimin me Lajçak: Shqipëria e vendosur për rolin në raportin Kosovë-Serbi

23 Shtator 2023, 17:55, Aktualitet CNA

Begaj në takimin me Lajçak: Shqipëria e vendosur për rolin

Presidenti Begaj gjatë qëndrimit në New York, në Javën e Debatit të Përgjithshëm të Sesionit 78-të të Asamblesë së P?rgjithshme të Kombeve të Përgjithshme u takua me të Derguarin e Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak.

Gjatë këtij takimi presidenti e siguroi të Dërguarin e Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd – Prishtinë, Miroslav Laj?ák se Shqipëria mbetet e vendosur të vijojë të luajë rolin e saj për de-eskalimin e situatës së tensionuar midis dy vendeve dhe rikthimin në tryezën e dialogut.

Roli BE-së në këtë proces dhe në të gjitha zhvillimet e rëndësishme në rajonin tonë, është me rëndësi të veçantë./ CNA

Lajmet e fundit nga