LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Voton kandidati Emri Vata: Sot ditë e shënuar, zgjedhje të rëndësishme për gjithë Shqipërinë

24 Shtator 2023, 12:06, Aktualitet CNA

Voton kandidati Emri Vata: Sot ditë e shënuar, zgjedhje të

Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për Bashkinë e Kukësit, Emri Vata, ka votuar në qendrën e votimit përkatëse.

Në një deklaratë për mediat pas votimit ai tha se është një ditë e shënuar sot është një ditë e shenjtë për Kukësin, kuksianët dhe familjet kuksiane dhe për të ardhmen e Kukësit.

Ai bëri me dije se është evidentuar çdo problematikë dhe paligjshmëri që po tentohet për të deformuar vullnetin e zgjedhësve.

“Përshëndetje për të gjithë qytetarët kuksianë. Sot është një ditë e shënuar, është një ditë e shenjtë për Kukësin, kuksianët dhe familjet kuksiane dhe për të ardhmen e Kukësit.

I ftoj të gjithë banorët e Kukësit që t'u drejtohen masivisht kutive të votimit, për të shprehur vullnetin e tyre në mënyrën më të mirë të mundshme të lirë dhe demokratike.

Deri tani që po flasim ne kemi evidentuar çdo problematikë dhe paligjshmëri që po tentohet për të deformuar vullnetin e zgjedhësve, të cilat do të paraqiten në një komunikatë tjetër.

Deri në këto momente ka qenë e qetë situata, por tentativat do t'i paraqesim.

Këto zgjedhje janë të rëndësishme, jo vetëm për Kukësin, jo vetëm për kuksianët, por janë zgjedhje të rëndësishme përtej Kukësit, janë zgjedhje të rëndësishme për gjithë Shqipërinë.” CNA

Lajmet e fundit nga