LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia e Kosovës, kontrolle në vilën e Milan Radojiçiç në Ujman

29 Shtator 2023, 09:41, Kosova & Bota CNA
Policia e Kosovës, kontrolle në vilën e Milan
Policia e Kosovës

Të premten, Policia e Kosovës ka nisur një aksion në tri komunat në veri, pas sulmit të armatosur në Banjskë, që u zhvillua të dielën. 

Mediat vendase raportojnë se në shënjestër të këtyre kontrolleve është edhe vila e nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radojiçiç. Vila e këtij të fundit ndodhet në Ujman dhe kontrollet kanë nisur në të që prej orës 6:00 të mëngjesit.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, këto operacione janë duke u zhvilluar në koordinim me EULEX-in dhe KFOR-in.

Milan Radojiçiç, sipas ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka qenë pjesë e grupit terrorist i cili të dielën që lamë pas vrau një polic në Banjskë të Zveçanit.

Pas këtij rasti, Policia ndërmori një aksion për të neutralizuar këtë grup i cili ishte strehuar në Manastirin e Banjskës.

 

 

Lajmet e fundit nga