LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lirohen nga burgu katër serbët e arrestuar në Banjskë

27 Shtator 2023, 12:27, Kosova & Bota CNA

Lirohen nga burgu katër serbët e arrestuar në Banjskë

Të mërkurën, Prokuroria Speciale e Kosovës ka liruar katër persona të arrestuar në Banjskë gjatë sulmit të grupit të armatosur. 

Të katërt janë arrestuar teksa afër manastirit në Banjskë po zhvilloheshin përleshje në mes të Policisë së Kosovës dhe një grupi të armatosur.

Gjatë tensioneve në komunën e Zveçanit, u vra efektivi i Policisë së Kosovës, Agrim Bunjaku dhe 4 agresorë. 

Ndërkohë në qeli janë aktualisht 4 agresorë të tjerë. Tre prej tyre, me inicialet B.S., D.M, dhe V.T, akuzohen për veprat penale, kryerja e veprave terroriste dhe vepra të rënda kundër rendit kushtetutes dhe sigurisë së Kosovës.

 

Lajmet e fundit nga