LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedia në Irak/ OKB: Të tronditur dhe të lënduar

27 Shtator 2023, 09:05, Kosova & Bota CNA

Tragjedia në Irak/ OKB: Të tronditur dhe të lënduar

OKB ka reaguar për tragjedinë në Irak ku mbi 100 viktima kanë humbur jetën në një dasmë.

Përmes një statusi në rrjetin social “X”, Misioni i Asistencës së OKB-së shprehen se janë të tronditur për tragjedinë dhe humbjet e mëdha të jetëve.

"Tragjedi e madhe. Ngushëllimet tona të sinqerta për familjet që humbën të dashurit. I urojmë të plagosurve shërim të shpejtë", thuhet në postim./ CNA

Lajmet e fundit nga