LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mali i Zi goditet nga tërmeti 4.7 ballë

3 Prill 2024, 14:04, Kosova & Bota CNA
Mali i Zi goditet nga tërmeti 4.7 ballë
Foto ilustruese

Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë të shkallës Rihter u regjistrua më 3 prill afër Nikshiqit në Mal të Zi, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ishte 32 kilometra në veriperëndim të Nikshiqit, 80 kilometra në juglindje të Mostarit, Bosnje dhe Hercegovinë me një thellësi prej dhjetë kilometrash.

Dridhjet e tokës u regjistruan në orën 10:40 të së mërkurës. Nuk raportohet për dëme materiale apo persona të lënduar./CNA 

Mali i Zi goditet nga tërmeti 4.7 ballë

Lajmet e fundit nga