LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kapën me 9 kile drogë/ Prangosen 3 shqiptarët në Itali

2 Prill 2024, 21:07, Kosova & Bota CNA
U kapën me 9 kile drogë/ Prangosen 3 shqiptarët në Itali
Droga e kapur në Itali

Policia e Trentino-s ka arrestuar tre shqiptarë për posedim të lëndëve narkotike me qëllim tregtimin.

Mediat e huaja bëjnë me dije se arrestimi i tyre u bë pas një kontrolli të ushtruar ndaj një automjeti tip "Audi" ku u gjetën dy doza kokainë, një pistoletë e fshehura në kroskotin e mjetit.

Policia ka ushtruar një kontroll edhe në shtëpinë e të riut shqiptar që drejtonte makinën.

Aty ndodheshin dhe dy shqiptarë të tjerë, të cilët tentuan të fshehnin një çantë, brenda së cilës kishte rreth 8 kilogramë e gjysmë hashash, e ndarë në tetë pako.

Në total, u sekuestruan gati nëntë kilogramë drogë, përfshirë hashash dhe kokainë, të cilat do të shiteshin në luginat e Noces./ CNA

Lajmet e fundit nga