LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përmbyset autobusi i shkollës, 4 fëmijë humbin jetën

2 Prill 2024, 17:30, Kosova & Bota CNA
Përmbyset autobusi i shkollës, 4 fëmijë humbin jetën
Autobusi i përmbysur në Indi

Katër fëmijë humbën jetën dhe dymbëdhjetë u plagosën, kur një autobus shkolle u përmbys në distriktin Barabanki të shtetit Uttar Pradesh të Indisë veriore.

"Të plagosurit u dërguan me urgjencë në spitalin më të afërt", tha Ajay Singh, një oficer i policisë lokale.

Singh tha se fëmijët po ktheheshin nga një piknik në një kopsht zoologjik në kryeqytetin e shtetit Lucknow dhe aksidenti ndodhi kur shoferi i autobusit u përpoq të shmangte një përplasje me një motoçikletë./ CNA

Lajmet e fundit nga