LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmet i fuqishëm në Tajvan/ 4 viktima, dhjetëra të plagosur

3 Prill 2024, 07:44, Kosova & Bota CNA

Tërmet i fuqishëm në Tajvan/ 4 viktima, dhjetëra të

Një tërmet goditi bregun lindor të Tajvanit. Sipas faqes sizmiologjike EMSC, magnituda ishte 7.4 ballë e shkallës Rihter.

Epiqendra është rreth 18 kilometra në jug të qytetit turistik të Hualien.

Deri më tani janë konfirmuar 4 viktima në Tajvan dhe 57 persona të plagosur. Gjithashtu, raportohet se 26 ndërtesa janë shembur në vend nga lëkundjet e fuqishme.

Tërmeti u shoqërua me disa pasgoditje të forta, me magnitudë deri në 6.4 ballë të shkallës Rihter.

Tërmeti me magnitudë 7.4, konsiderohet më i madhi, në 25 vitet e fundit, që ka goditur Tajvanin./ CNA

Tërmet i fuqishëm në Tajvan/ 4 viktima, dhjetëra të

Tërmet i fuqishëm në Tajvan/ 4 viktima, dhjetëra të

Lajmet e fundit nga