LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alarm për bombë në parlamentin norvegjez

3 Prill 2024, 13:26, Kosova & Bota CNA
Alarm për bombë në parlamentin norvegjez
Parlamenti norvegjez

Parlamenti i Norvegjisë mori një kërcënim për bombë të mërkurën dhe policia forcoi sigurinë rreth ndërtesës, duke bllokuar rrugët aty pranë.

Ndërkohë, anëtarët e parlamentit vazhduan punën e tyre normale, duke përfshirë kohën e pyetjeve të ministrave, tha një zëdhënës i parlamentit.

"Ne jemi në vendngjarje me disa patrulla për të siguruar parlamentin dhe për të parandaluar incidente të mundshme. Nuk kemi asnjë informacion deri më tani që ka një kërcënim ndaj palëve të treta", njoftoi policia. 

Efektivë të policisë ka rrethuar godinën e parlamentit me barriera metalike për të bllokuar hyrjen në ndërtesën në qendër të Oslos./CNA 

Lajmet e fundit nga