LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si të 'bëni për vete' çdo shenjë të zodiakut në mënyrë romantike

30 Tetor 2023, 22:42, Horoskopi CNA
Si të 'bëni për vete' çdo shenjë të
Foto ilustruese

Dashi 

Për të bërë për vete një Dash në mënyrë romantike, ofroni pasion, spontanitet, sfida dhe pavarësi. Lëreni të marrë kontrollin dhe të shprehet pa u përpjekur ta kontrolloni. Përveç sa më sipër, tregoni vetveten tuaj autentike dhe flisni sinqerisht nga thellësia e zemrës, pa drama.

Demi 

Për një Dem, një ndjenjë sigurie, stabiliteti dhe sensualiteti janë jetike në dashuri. Jini të durueshëm, sepse i pëlqejnë hapat e ngadaltë dhe të qëndrueshëm. Veprimet tuaja duhet të pasqyrojnë fjalët tuaja dhe në përgjithësi duhet të dukeni si një person i besueshëm.

Binjakët

Binjakët pëlqejnë kompleksitetin në çdo fushë. Jepuni atyre përvoja, mësojini gjërat brenda interesave të tyre dhe tregoni një shpirt të lirë nga ana juaj. Në dashuri është në kërkim të një partneri me të cilin mund të zbulojë gjëra të reja së bashku.

Gaforrja

Kanceri është një nga shenjat më emocionale. Intuita e tij është e mrekullueshme, kështu që nëse vërtet keni ndjenja për të, ai do ta kuptojë dhe do t'ju afrohet më shumë. Ju duhet të tregoni durim, këmbëngulje dhe besueshmëri. Duhet pak kohë për t'u hapur, por kur ndodh, është për mirë.

Luani 

Luani  fsheh brenda tij një fëmijë të vogël. Në mënyrë që ai të “zhbllokohet” në dashuri, ai duhet të ndiejë pranim, admirim dhe se ju dëshironi të jeni pranë tij. Pikërisht ajo që i duhet një fëmije për t'u ndjerë i sigurt. Nëpërmjet konfirmimit dhe dashurisë që i tregoni, ai së shpejti do të jetë i gjithi juaji.

Virgjëresha 

Virgjëresha është e ngadaltë për të rënë në dashuri.  Është konservator nga natyra dhe i kujdesshëm. Një taktikë e mirë për ta fituar është që gradualisht të bëheni gjithnjë e më agresiv në flirtim, duke filluar në fillim me shumë diskrete. Ajo vlerëson të dashurin e drejtpërdrejtë dhe të matur dhe preferon ndershmërinë dhe transparencën.

Peshorja 

Nëse do të bëni për vete një Peshore në mënyrë romantike, lëvdojeni! A ju pëlqejnë rrobat e tij? A ju pëlqen pamja e saj? Thuaje! Ai është një person që dëshiron të ndihet i pranuar dhe i admiruar, por pa dramë dhe ekzagjerime! Shmangni shpërthimet emocionale dhe preferoni komunikimin verbal.

Akrepi 

Po synoni të zhbllokoni në mënyrë romantike një Akrep? Bëjeni që t'ju ndjekë pak, pasi tashmë e keni bërë të ditur se ju intereson vetëm ai! Bëni biseda të thella për tema interesante, pa e kritikuar atë. Tregoni pavarësinë dhe aftësinë për të qëndruar në këmbët tuaja. Ai do t'ju admirojë derisa të largohet!

Shigjetari 

Shigjetari është një nga ata që mërziten lehtësisht, por po aq lehtë zhbllokohen në mënyrë romantike. Për ta mbajtur atë, tregoni spontanitet dhe kuriozitet për jetën. Ai ka nevojë për një partner me të cilin mund të eksplorojë botën dhe të provojë një përvojë të re çdo ditë.

Bricjapi

Zhbllokimi i zemrës së një Bricjapi shpesh duket si një intervistë pune. Përveçse të jesh vetvetja, të tregosh besueshmëri dhe përgjegjësi, duhet të dëshmosh se je një personalitet kompetent që nuk varet nga askush. Pamja juaj e përgjithshme duhet të jetë modeste dhe duhet të dini se çfarë dëshironi prej tij.

Ujori

Nëse doni të fitoni zemrën e një Ujori, refuzoni të shihni dikë tjetër në konkurrencë. Duke qenë një personalitet autentik, një dëgjues i mirë dhe një shpirt i pavarur, ju keni çdo arsye për të pasur sukses. Ai do ta vlerësojë pa masë nëse tregoni interes të sinqertë për mirëqenien e tij dhe do t'ia kthejë.

Peshqit

Dëshironi dashurinë e një Peshku? Mos prisni që ai të bëjë lëvizjen e parë, edhe nëse është vërtet i interesuar. Përvetësoni një atmosferë misterioze kur flisni për të nxitur interesin e tij. Jini gjithmonë me një fjalë të mirë, ndërsa nëse shprehni ëndrrat tuaja, ai do t'ju ndjejë pranë tij.

Lajmet e fundit nga