LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i ditës, 16 Tetor 2023/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

15 Tetor 2023, 23:02, Horoskopi CNA

Horoskopi i ditës, 16 Tetor 2023/ Ja çfarë kanë

Dashi 

Ju mendoni se jeni në kontroll të situatës dhe mund ta menaxhoni atë, por nuk i vini re detajet dhe si rrjedhojë ia dilni duke bërë gabime.  Mos merrni vendime të pamatura që do t'ju çojnë në çorganizim financiar dhe emocional.

Demi 

Për shkak se jeni të ngarkuar emocionalisht, ua lini të tjerëve gjërat që i konsideroni të rëndësishëm dhe besoni se ju drejtojnë drejt. Është më mirë të mos i besoni askujt fatin tuaj dhe të siguroheni që të jeni në krye të vetes tuaj. Jeni tepër emocional dhe dikush mund të përfitojë nga ju.

Binjakët 
 Do të keni eufori mendore dhe ekzaltim deri në tepri. Kjo ndodh sepse nga njëra anë ju ndihmojnë njerëz nga brenda ambientit të punës dhe nga ana tjetër keni ndërgjegje të pastër. Ky shpërqendrim mund t'ju largojë nga programi juaj ditor dhe t'ju bëjë të pakoordinuar.

Gaforrja 

Takimi me njerëz që ju rinovojnë hyjnë në jetën tuaj. Jeni të emocionuar nga një hobi i ri, kontakti me fëmijët, ndërkohë që kërkoni një kohë të mirë. Ekzagjerimet nuk do të shmangen pasi emocioni ju bën të bëheni fëmijë. Planet për të ardhmen që fshihen në mënyrë të mbarë nëse nuk tërhiqeni, mos u nxitoni duke bërë lëvizje të çuditshme.

Luani

Kundërshtimi i krijuar midis Hënës në Akrep dhe Jupiterit ju fokuson në dy fusha kryesore të jetës suaj, karrierën dhe familjen. Favorizimi profesional kompensohet nga kërkesat e familjes. Sot do të jeni të disponuar, inatosur dhe tepër emocionalë sepse nuk mund të shijoni relaksimin. Por të paktën do të zbuloni personin që do t'ju ndihmojë të zgjeroheni në aspektin social dhe profesional.

Virgjëresha

Mund të jeni duke folur pa pushim në telefon, duke u përgjigjur dhe duke dërguar mesazhe në të njëjtën kohë dhe duke diskutuar çështje të përditshme. Sepse kjo do të sjellë nervozizëm në fund të ditës do të jeni të rraskapitur. Jeni pro planifikimit të një udhëtimi.

Peshorja 

Nuk e humbni optimizmin dhe besimin. Por duke qenë se askush nuk u pasurua vetëm me besim, do të bënit mirë të mblidheni dhe të merreni me shlyerjen e tyre. Duhet të reduktoni shpenzimet dhe të siguroni të ardhura. Është e qartë se ju meritoni një cilësi më të mirë të jetës, por mos e teproni.

Akrepi

Do të merreni me marrëdhënie ndërpersonale që ju japin ndjenja të këndshme dhe optimizëm. Njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj duan t'ju ndihmojnë, por disa e bëjnë këtë për të fituar përshtypje dhe ndoshta për t'ju goditur më vonë. Megjithatë, ngaqë nuk janë të gjithë njësoj, ke aftësinë të dallosh ato seriozet.

Shigjetari 

Energjia juaj e reduktuar ju bën të dëshironi pushim dhe relaksim, por nuk është e lehtë. Nuk dëshironi të shkoni në punë sepse atmosfera nuk është e këndshme. Jeni ngopur me fjalët dhe thashethemet që ju vazhdojnë pas shpine dhe ju kanë prishur humorin.

Bricjapi

Është dita kur doni të rrezikoni të promovoni krijimet tuaja artistike. Ju keni nevojën për t'u mbështetur nga njerëz të një mjedisi miqësor dhe nuk hezitoni ta kërkoni. Thjesht mos e lini veten të tërhiqeni duke bërë ekzagjerime dhe pamatura.

Ujori 
 
Një çështje në lidhje me familjen ose pasurinë e paluajtshme do të përqendrojë interesin tuaj në shtëpinë dhe mund të ketë favor nga blerja dhe shitja e pasurive të paluajtshme. Në anën e kundërt është puna, e cila kohët e fundit ka qenë shumë kërkuese, edhe pse ju kujdeseni më shumë për vendosjen dhe përmbushjen e ambicieve tuaja.

Peshqit 

Jeni të zënë me planet tuaja ambicioze dhe jeni veçanërisht aktiv në kontaktet me miqtë. Përveç takimeve me ta, ju presin njohje të reja që vijnë për të rritur rrethin tuaj shoqëror. Jeni të papërmbajtur, impulsivë dhe nxitoni të zhvilloheni. Përfshirja juaj në një grup njerëzish me të njëjtin mendim favorizohet dhe ju mund të udhëheqni mes të gjithëve.

Lajmet e fundit nga